SWI6-12-N-N5
Mfr.Part #
SWI6-12-N-N5
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 7.2W
Stock
840
In Stock :
840
Region Utilized :
North America
Polarity :
Negative
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
No Load Power Consumption :
100mW Max
Voltage - Output :
12V
Max Output Current :
600mA
Weight :
0.172lb 78.02g
Polarization :
Negative Center
Size / Dimension :
2.20Lx1.10W x 1.65 H 56.0mmx28.0mmx42.0mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
Series :
SWI6-N (6W)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
7.2W
Approval Agency :
cULus, PSE
Max Power Dissipation :
6W
Published :
2016
Height :
41.91mm
Connector Type :
PLUG
Input Connector :
NEMA 1-15P
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
0°C~40°C