SWI6-15-N-P5
Mfr.Part #
SWI6-15-N-P5
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 15V 7.5W
Stock
32
In Stock :
32
Series :
SWI6-N (6W)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Height :
41.91mm
Max Output Current :
500mA
Connector Type :
PLUG
Efficiency :
Level VI
Operating Temperature :
0°C~40°C
Weight :
0.172lb 78.02g
Approval Agency :
cULus, PSE
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarity :
Positive
Voltage - Input :
90V~264VAC
Power (Watts) :
7.5W
Max Power Dissipation :
6W
Published :
2016
Region Utilized :
North America
Size / Dimension :
2.20Lx1.10W x 1.65 H 56.0mmx28.0mmx42.0mm
Voltage - Output :
15V
Polarization :
Positive Center
No Load Power Consumption :
100mW Max