SWI6-24-N-P5R
Mfr.Part #
SWI6-24-N-P5R
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 6W
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Efficiency :
Level VI
Size / Dimension :
2.20Lx1.10W x 1.65 H 56.0mmx28.0mmx42.0mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
Voltage - Output :
24V
Region Utilized :
North America
Approval Agency :
cULus, PSE
Current - Output (Max) :
250mA
Power (Watts) :
6W
Polarization :
Positive Center
Weight :
0.172lb 78.02g
Voltage - Input :
90V~264VAC
Series :
SWI6-N (6W)
No Load Power Consumption :
100mW Max