SVL1CM101E06E00RS153
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SVL1CM101E06E00RS153
Manufacturer
Aishi Capacitors (Hunan Aihua Group
Package / Case
Radial, Can - SMD
Datasheet
Download
Description
POLYMER ALUMINUM SMT
Manufacturer :
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
Size / Dimension :
0.248 Dia (6.30mm)
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Ratings :
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lifetime @ Temp. :
10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Capacitance :
100 µF
Voltage - Rated :
16 V
Mounting Type :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.256 (6.50mm)
Surface Mount Land Size :
0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm)
Type :
Polymer
Tolerance :
±20%
Series :
VL
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Lead Spacing :
Product Status :
Active
VL Radial Can - SMD Aluminum Polymer Capacitor 0.248Dia 6.30mm ±20% 100µF 16V