ST2012SB32768B0HPWBB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ST2012SB32768B0HPWBB
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Crystals
Operating Mode :
Fundamental
Series :
ST2012SB, Kyocera
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Type :
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency Stability :
±200ppm
Frequency :
32.768kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80kOhm
Load Capacitance :
6pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C