SSX-750PBC80000000T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SSX-750PBC80000000T
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 80.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Product Category :
Oscillators
Type :
XO (Standard)
Current - Supply (Disable) (Max) :
16mA
Frequency :
80MHz
Series :
SSX-750P
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output :
CMOS
Voltage - Supply :
3.3V
Function :
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Max) :
28mA
Frequency Stability :
±100ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Base Resonator :
Crystal
Height Seated (Max) :
0.063 1.60mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm