SSR21NVS-M20103
Mfr.Part #
SSR21NVS-M20103
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Description
CMC 10.3MH 2A 2LN TH
Stock
288
In Stock :
288
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Common Mode Chokes
Inductance @ Frequency :
10.3mH @ 10kHz
Width :
16mm
Number of Lines :
2
Mounting Type :
Through Hole
Current Rating (Max) :
2A
DC Resistance (DCR) (Max) :
150mOhm
Size / Dimension :
0.866Lx0.630W 22.00mmx16.00mm
Packaging :
Bulk
Series :
SSR
Filter Type :
SINGLE PHASE EMI FILTER
Operating Temperature :
-25°C~120°C
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Height (Max) :
1.063 27.00mm
Insulation Resistance-Min :
100MOhm
Factory Lead Time :
27 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Approval Agency :
UL
Rated Current :
2A
Packing Method :
Tray
Voltage - Rated AC :
250V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
SSR21NVS-M20103
KEMET SSR21NVS-M20103
SSR21NVS-M20103 datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from KEMET stock available at
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD