SSR21HS-07245
Mfr.Part #
SSR21HS-07245
Description
CMC 24.5MH 700MA 2LN TH
Stock
438
In Stock :
438
Bulk
Published :
2010
Number of Lines :
2
Insulation Resistance-Min :
100MOhm
Current Rating (Max) :
700mA
Height (Max) :
0.571 14.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance @ Frequency :
24.5mH @ 10kHz
Size / Dimension :
0.906Lx0.906W 23.00mmx23.00mm
Rated Current :
0.7A
Series :
SSR21HS
Operating Temperature :
-25°C~120°C
Filter Type :
Power Line
DC Resistance (DCR) (Max) :
590mOhm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Rated DC :
250V
Datasheets
SSR21HS-07245
KEMET SSR21HS-07245
SSR21HS-07245 datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from KEMET stock available at
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD