SSR21NVS-M10345
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SSR21NVS-M10345
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 34.5MH 1A 2LN TH
Stock
65
In Stock :
65
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Common Mode Chokes
Inductance @ Frequency :
34.5mH @ 10kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-25°C~120°C
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
0.866Lx0.630W 22.00mmx16.00mm
Factory Lead Time :
27 Weeks
DC Resistance (DCR) (Max) :
510mOhm
Approval Agency :
UL
Current Rating (Max) :
1A
Height (Max) :
1.063 27.00mm
Rated Current :
1A
Voltage - Rated AC :
250V
Series :
SSR
Number of Lines :
2
Packing Method :
Tray
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Insulation Resistance-Min :
100MOhm
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
16mm
Filter Type :
SINGLE PHASE EMI FILTER
Datasheets
SSR21NVS-M10345
KEMET SSR21NVS-M10345
SSR21NVS-M10345 datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from KEMET stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD