SSR21NV-M061200
Mfr.Part #
SSR21NV-M061200
Description
CMC 120MH 600MA 2LN TH
Common Mode Chokes
Rated Current :
0.6A
Mounting Type :
Through Hole
Insulation Resistance-Min :
100MOhm
Current Rating (Max) :
600mA
Operating Temperature :
-25°C~120°C
Series :
SSR
Width :
16mm
Size / Dimension :
0.866Lx0.630W 22.00mmx16.00mm
Height (Max) :
1.063 27.00mm
Factory Lead Time :
27 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Approval Agency :
UL
Inductance @ Frequency :
120mH @ 10kHz
Packing Method :
Tray
Filter Type :
SINGLE PHASE EMI FILTER
Voltage - Rated AC :
250V
DC Resistance (DCR) (Max) :
1.5Ohm
Datasheets
SSR21NV-M061200
KEMET SSR21NV-M061200
SSR21NV-M061200 datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from KEMET stock available at
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD