SSQE48T07120-PABNG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SSQE48T07120-PABNG
Manufacturer
Bel Power Solutions
Package / Case
8-DIP Module, 1/16 Brick
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 12V 84W
Manufacturer :
Bel Power Solutions
Product Category :
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
1.30Lx0.90W x 0.37 H 33.0mmx22.8mmx9.5mm
Package / Case :
8-DIP Module, 1/16 Brick
Series :
SSQE48
Voltage - Input (Min) :
36V
Feature :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Type :
Isolated Module
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Output 1 :
12V
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation :
2.25kV
Mounting Type :
Through Hole
Current - Output (Max) :
7A
Power (Watts) :
84W
Control Features :
Enable, Active High
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Efficiency :
92%
Voltage - Input (Max) :
75V
Number of Outputs :
1
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH
    LINE FILTER 100VDC 20A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH