SSQE48S07120-PS0NG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SSQE48S07120-PS0NG
Manufacturer
Bel Power Solutions
Package / Case
Sixteenth Brick
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 12V 84W
Manufacturer :
Bel Power Solutions
Product Category :
Voltage - Isolation :
2.25kV
Package / Case :
Sixteenth Brick
Feature :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Efficiency :
92%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Output 1 :
12V
Series :
SSQE48
Current - Output (Max) :
7A
Supplier Device Package :
Number of Outputs :
1
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Input (Min) :
36V
Power (Watts) :
84W
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
75V
Size / Dimension :
1.30Lx0.90W x 0.40 H 33.0mmx22.9mmx10.2mm
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH
    LINE FILTER 100VDC 20A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH