SRF10100
Mfr.Part #
SRF10100
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Description
DIODE ARRAY SCHOTT 100V ITO220AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Arrays
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
100V
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100μA @ 100V
Package / Case :
Diode Configuration :
1 Pair Common Cathode
Diode Type :
Schottky
Packaging :
Tube
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature - Junction :
-55°C~150°C