SRF1006-202Y
Mfr.Part #
SRF1006-202Y
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Description
CMC 2MH 400MA 2LN 2KOHM SMD
Product Category :
Common Mode Chokes
Number of Lines :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.394Lx0.343W 10.00mmx8.70mm
Length :
10mm
Series :
SRF1006
Depth :
9mm
Radiation Hardening :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Number of Functions :
2
Height :
6.5024mm
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
DC Resistance (DCR) (Max) :
270mOhm
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
18 Weeks
Rated Voltage :
50V
Impedance @ Frequency :
2kOhm @ 500kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Published :
Current :
400mA
Inductance @ Frequency :
2mH @ 100kHz
Packing Method :
Tape and Reel
Test Frequency :
100kHz
Width :
8.7mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Inductance :
2 mH
ROHS3 Compliant
Impedance :
2kOhm
Filter Type :
Signal Line
DC Current :
400mA
Datasheets
SRF1006-202Y
Bourns, Inc. SRF1006-202Y
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD