SQZ700JB-5K1
Mfr.Part #
SQZ700JB-5K1
Description
RES 5.1K OHM 5% 7W RADIAL
Resistance :
5.1kohm
Composition :
Metal Oxide Film
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Size / Dimension :
1.378Lx0.394W 35.00mmx10.00mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
7W
Datasheets
SQZ700JB-5K1
5.1kOhm, 7W, Metal Oxide Film,