SQZ700JB-36K
Mfr.Part #
SQZ700JB-36K
Description
RES 36K OHM 5% 7W RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
36kOhm
Size / Dimension :
1.378Lx0.394W 35.00mmx10.00mm
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Power (Watts) :
7W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Composition :
Metal Oxide Film
Datasheets
SQZ700JB-36K
36kOhm, 7W, Metal Oxide Film,