SQZ700JB-180R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SQZ700JB-180R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Radial - 4 Leads
Datasheet
Download
Description
RES 180 OHM 5% 7W RADIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
7W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Size / Dimension :
1.378Lx0.394W 35.00mmx10.00mm
Resistance :
180Ohm
Series :
SQZ
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Tolerance :
±5%
Composition :
Wirewound
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Number of Terminations :
2
Datasheets
SQZ700JB-180R
180Ohm, 7W, Wirewound,