SQZ20AJB-2K4
Mfr.Part #
SQZ20AJB-2K4
Description
RES 2.4K OHM 5% 20W RADIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
20W
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Metal Oxide Film
Tolerance :
±5%
Resistance :
2.4kohm
Size / Dimension :
2.480Lx0.492W 63.00mmx12.50mm
Datasheets
SQZ20AJB-2K4
2.4kOhm, 20W, Metal Oxide Film,