SQZ20AJB-27R
Mfr.Part #
SQZ20AJB-27R
Description
RES 27 OHM 5% 20W RADIAL
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Resistance :
27Ohm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
20W
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
2.480Lx0.492W 63.00mmx12.50mm
Datasheets
SQZ20AJB-27R
27Ohm, 20W, Wirewound,