SQZ20AJB-1R3
Mfr.Part #
SQZ20AJB-1R3
Description
RES 1.3 OHM 5% 20W RADIAL
Power (Watts) :
20W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
1.3Ohm
Composition :
Wirewound
Size / Dimension :
2.480Lx0.492W 63.00mmx12.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Datasheets
SQZ20AJB-1R3
1.3Ohm, 20W, Wirewound,