SQZ15AJB-470R
Mfr.Part #
SQZ15AJB-470R
Description
RES 470 OHM 5% 15W RADIAL
Resistance :
470Ohm
Composition :
Wirewound
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Power (Watts) :
15W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
1.890Lx0.512W 48.00mmx13.00mm
Datasheets
SQZ15AJB-470R
470Ohm, 15W, Wirewound,