SQZ15AJB-3R3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SQZ15AJB-3R3
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Radial - 4 Leads
Datasheet
Download
Description
RES 3.3 OHM 5% 15W RADIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Power (Watts) :
15W
Resistance :
3.3Ohm
Series :
SQZ
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
1.890Lx0.512W 48.00mmx13.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Packaging :
Bulk
Feature :
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Composition :
Wirewound
Datasheets
SQZ15AJB-3R3
3.3Ohm, 15W, Wirewound,