SQZ15AJB-2R7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SQZ15AJB-2R7
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Radial - 4 Leads
Datasheet
Download
Description
RES 2.7 OHM 5% 15W RADIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
15W
Tolerance :
±5%
Composition :
Wirewound
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Resistance :
2.7Ohm
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Series :
SQZ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Feature :
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Size / Dimension :
1.890Lx0.512W 48.00mmx13.00mm
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
SQZ15AJB-2R7
2.7Ohm, 15W, Wirewound,