SQZ10AJB-270R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SQZ10AJB-270R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Radial - 4 Leads
Datasheet
Download
Description
RES 270 OHM 5% 10W RADIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Wirewound
Power (Watts) :
10W
Feature :
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
1.890Lx0.394W 48.00mmx10.00mm
Resistance :
270Ohm
Series :
SQZ
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
SQZ10AJB-270R
270Ohm, 10W, Wirewound,