SQZ10AJB-180K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SQZ10AJB-180K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Radial - 4 Leads
Datasheet
Download
Description
RES 180K OHM 5% 10W RADIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
1.890Lx0.394W 48.00mmx10.00mm
Packaging :
Bulk
Series :
SQZ
Composition :
Metal Oxide Film
Power (Watts) :
10W
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Resistance :
180kOhm
Datasheets
SQZ10AJB-180K
180kOhm, 10W, Metal Oxide Film,