SQP700JB-4R3
Mfr.Part #
SQP700JB-4R3
Manufacturer
YAGEO
Description
RES 4.3 OHM 5% 7W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Feature :
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Power (Watts) :
7W
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
SQP
Composition :
Wirewound
Resistance :
4.3Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.374 x 0.354 Rectangularx1.378L 9.50mmx9.00mmx35.00mm
Number of Terminations :
2
Datasheets
SQP700JB-4R3
4.3Ohm, 7W, Wirewound,