SQP700JB-240R
Mfr.Part #
SQP700JB-240R
Description
RES 240 OHM 5% 7W AXIAL
Size / Dimension :
0.374 x 0.354 Rectangularx1.378L 9.50mmx9.00mmx35.00mm
Not Applicable
Factory Lead Time :
20 Weeks
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
7W
Resistance :
240Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Wirewound
Datasheets
SQP700JB-240R
240Ohm, 7W, Wirewound,