SQP700JB-1K5
Mfr.Part #
SQP700JB-1K5
Manufacturer
YAGEO
Description
RES 1.5K OHM 5% 7W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
7W
Published :
Tolerance :
±5%
Feature :
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.374 x 0.354 Rectangularx1.378L 9.50mmx9.00mmx35.00mm
Series :
SQP
Resistance :
1.5kOhm
Composition :
Metal Oxide Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
SQP700JB-1K5
1.5kOhm, 7W, Metal Oxide Film,