SQP500JB-15K
Mfr.Part #
SQP500JB-15K
Description
RES 15K OHM 5% 5W AXIAL
Composition :
Metal Oxide Film
Resistance :
15kOhm
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.374 x 0.354 Rectangularx0.866L 9.50mmx9.00mmx22.00mm
Datasheets
SQP500JB-15K
YAGEO SQP500JB-15K
15kOhm, 5W, Metal Oxide Film,