SQP500JB-150K
Mfr.Part #
SQP500JB-150K
Description
RES 150K OHM 5% 5W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Composition :
Metal Oxide Film
Resistance :
150kOhm
Size / Dimension :
0.374 x 0.354 Rectangularx0.866L 9.50mmx9.00mmx22.00mm
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
5W
Tolerance :
±5%
Datasheets
SQP500JB-150K
YAGEO SQP500JB-150K
150kOhm, 5W, Metal Oxide Film,