SQP40AJB-1R5
Mfr.Part #
SQP40AJB-1R5
Description
RES 1.5 OHM 5% 40W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.748 x 0.709 Rectangularx3.543L 19.00mmx18.00mmx90.00mm
Resistance :
1.5Ohm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
40W
Datasheets
SQP40AJB-1R5
1.5Ohm, 40W, Wirewound,