SQP300JB-6R8
Mfr.Part #
SQP300JB-6R8
Description
RES 6.8 OHM 5% 3W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.315 Squarex0.866L 8.00mmx22.00mm
Power (Watts) :
3W
Resistance :
6.8Ohm
Datasheets
SQP300JB-6R8
6.8Ohm, 3W, Wirewound,