SQP300JB-6K8
Mfr.Part #
SQP300JB-6K8
Description
RES 6.8K OHM 5% 3W AXIAL
Power (Watts) :
3W
Resistance :
6.8kOhm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.315 Squarex0.866L 8.00mmx22.00mm
Composition :
Metal Oxide Film
Datasheets
SQP300JB-6K8
6.8kOhm, 3W, Metal Oxide Film,