SQP300JB-0R82
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SQP300JB-0R82
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 0.82 OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
3W
Series :
SQP
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Composition :
Wirewound
Resistance :
820MOhm
Size / Dimension :
0.315 Squarex0.866L 8.00mmx22.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Axial
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Feature :
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Number of Terminations :
2
Datasheets
SQP300JB-0R82
820mOhm, 3W, Wirewound,