SQP25AJB-43R
Mfr.Part #
SQP25AJB-43R
Description
RES 43 OHM 5% 25W AXIAL
Size / Dimension :
0.551 x 0.512 Rectangularx2.362L 14.00mmx13.00mmx60.00mm
Resistance :
43Ohm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Composition :
Wirewound
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
25W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
SQP25AJB-43R
43Ohm, 25W, Wirewound,