SQP25AJB-27K
Mfr.Part #
SQP25AJB-27K
Description
RES 27K OHM 5% 25W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Composition :
Metal Oxide Film
Tolerance :
±5%
Resistance :
27kOhm
Size / Dimension :
0.551 x 0.512 Rectangularx2.362L 14.00mmx13.00mmx60.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
25W
Datasheets
SQP25AJB-27K
27kOhm, 25W, Metal Oxide Film,