SQP25AJB-22K
Mfr.Part #
SQP25AJB-22K
Description
RES 22K OHM 5% 25W AXIAL
Resistance :
22kOhm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
25W
Size / Dimension :
0.551 x 0.512 Rectangularx2.362L 14.00mmx13.00mmx60.00mm
Composition :
Metal Oxide Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
SQP25AJB-22K
22kOhm, 25W, Metal Oxide Film,