SQP25AJB-10R
Mfr.Part #
SQP25AJB-10R
Description
RES 10 OHM 5% 25W AXIAL
Stock
474
In Stock :
474
Resistance :
10Ohm
Size / Dimension :
0.551 x 0.512 Rectangularx2.362L 14.00mmx13.00mmx60.00mm
Composition :
Wirewound
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
25W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
SQP25AJB-10R
10Ohm, 25W, Wirewound,