SQP20AJB-7R5
Mfr.Part #
SQP20AJB-7R5
Description
RES 7.5 OHM 5% 20W AXIAL
Composition :
Wirewound
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Power (Watts) :
20W
Resistance :
7.5Ohm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
SQP20AJB-7R5
7.5Ohm, 20W, Wirewound,