SQP20AJB-51K
Mfr.Part #
SQP20AJB-51K
Description
RES 51K OHM 5% 20W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
51kOhm
Composition :
Metal Oxide Film
Power (Watts) :
20W
Tolerance :
±5%
Package / Case :
Axial
Published :
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
SQP20AJB-51K
51kOhm, 20W, Metal Oxide Film,