SQP20AJB-4R7
Mfr.Part #
SQP20AJB-4R7
Description
RES 4.7 OHM 5% 20W AXIAL
Composition :
Wirewound
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
20W
Resistance :
4.7ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
SQP20AJB-4R7
4.7Ohm, 20W, Wirewound,