SQP20AJB-30R
Mfr.Part #
SQP20AJB-30R
Description
RES 30 OHM 5% 20W AXIAL
Composition :
Wirewound
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
20W
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Resistance :
30Ohm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
SQP20AJB-30R
30Ohm, 20W, Wirewound,