SQP20AJB-22K
Mfr.Part #
SQP20AJB-22K
Description
RES 22K OHM 5% 20W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Resistance :
22kOhm
Composition :
Metal Oxide Film
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
20W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
SQP20AJB-22K
22kOhm, 20W, Metal Oxide Film,