SQP20AJB-1K3
Mfr.Part #
SQP20AJB-1K3
Description
RES 1.3K OHM 5% 20W AXIAL
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
1.3kOhm
Composition :
Metal Oxide Film
Power (Watts) :
20W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
SQP20AJB-1K3
1.3kOhm, 20W, Metal Oxide Film,