SQP200JB-7R5
Mfr.Part #
SQP200JB-7R5
Description
RES 7.5 OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Composition :
Wirewound
Resistance :
7.5Ohm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
SQP200JB-7R5
7.5Ohm, 2W, Wirewound,