SQM500JB-51R
Mfr.Part #
SQM500JB-51R
Description
RES 51 OHM 5% 5W RADIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
5W
Factory Lead Time :
20 Weeks
Resistance :
51Ohm
Height Seated (Max) :
1.043 26.50mm
Size / Dimension :
0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
SQM500JB-51R
YAGEO SQM500JB-51R
51Ohm, 5W, Ceramic,