SQM500JB-33K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SQM500JB-33K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 33K OHM 5% 5W RADIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Height Seated (Max) :
1.043 26.50mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Resistance :
33kOhm
Feature :
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
Radial
Number of Terminations :
2
Published :
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
5W
Composition :
Ceramic
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
SQM
Datasheets
SQM500JB-33K
YAGEO SQM500JB-33K
33kOhm, 5W, Ceramic,