SQM200JB-1K1
Mfr.Part #
SQM200JB-1K1
Description
RES 1.1K OHM 5% 2W RADIAL
Size / Dimension :
0.433Lx0.276W 11.00mmx7.00mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.846 21.50mm
Resistance :
1.1kOhm
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
SQM200JB-1K1
YAGEO SQM200JB-1K1
1.1kOhm, 2W, Ceramic,