SQM200JB-18R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SQM200JB-18R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 18 OHM 5% 2W RADIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.846 21.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Feature :
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Size / Dimension :
0.433Lx0.276W 11.00mmx7.00mm
Composition :
Ceramic
Series :
SQM
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
Radial
Resistance :
18ohm
Number of Terminations :
2
Datasheets
SQM200JB-18R
YAGEO SQM200JB-18R
18Ohm, 2W, Ceramic,