SQ48S10050-NS00G
Mfr.Part #
SQ48S10050-NS00G
Description
DC DC CONVERTER 5V 50W
Voltage - Input (Min) :
36V
Size / Dimension :
2.30Lx0.90W x 0.26 H 58.4mmx22.9mmx6.6mm
Voltage - Output 1 :
5V
Current - Output (Max) :
10A
Voltage - Isolation :
2kV
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Efficiency :
87%
Series :
SemiQ™ SQ48 (50W)
Control Features :
Enable, Active Low
Power (Watts) :
50W
Voltage - Input (Max) :
75V
Datasheets
SQ48S10050-NS00G
Bel Power Solutions SQ48S10050-NS00G
Manufacturer related products
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH
    LINE FILTER 100VDC 20A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH